ODPOCZYNEK NA ŁONIE NATURY 

Gościom  zapewniliśmy możliwość spędzenia miłych chwil na terenie działki, gdzie znajdują się drewniane stoły z ławkami, a także grill i miejsce zabaw dla dzieci. Nad jeziorem wydzielono miejsce na ognisko.

Tuż obok las ...

WYCIECZKI ROWEROWE 

W okolicy, w której leży OKINAWA jest kilka ciekawych i dosyć urozmaiconych tras rowerowych z przepięknymi widokami.
Oto kilka z nich :

- trasa nr 1 - 22,5 km wokół przepięknego jeziora rynnowego Mausz o powierzchni ponad 380 ha.W środek jeziora wcina się malowniczy półwysep z leżącą na nim wsią letniskową Ostrów Mausz.
- trasa nr 2 - 23,5 km - trasa zaczyna się w miejscowości Parchowo, dalej przebiega przez wieś Nakla i Jamno. Na szlaku znajdują się dwa jeziora: Glinowskie i Stropno. Nad tym pierwszym jest miejsce rekreacyjne i kąpielisko. Szlak przecina malowniczą dolinę rzeki Stropnej.
- trasa nr 3 - 20 km - niemal na całej długości, poza odcinkiem z Nakli do Sylczna, biegnie lasami na wschód od Jeziora Mausz. Prowadzi leśnymi duktami lub mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi. Na trasie praktycznie nie ma miejscowości poza wsią Nakla, gdzie szlak się zaczyna i kończy, oraz niewielkimi wsiami Sylczno, Grabowo Parchowskie oraz Sumin nad Jeziorem Sumino.

SPŁYWY KAJAKOWE 

Nasz obiekt leży w odległości 800 m od przystani kajakowej, gdzie można wypożyczyć kajak i skorzystać ze zorganizowanego spływu kajakowego rzeką Słupią.

Ciekawy szlak kajakowy -  38 kilometrowy odcinek rzeki między Sulęczynem a Gałąźnią Małą - figuruje w regulaminie GOK - PTTK w wykazie górskich szlaków kajakowych. Na trasie unikalny szlak elektrowni wodnych dorzecza Słupi. W jego skład wchodzi pięć elektrowni wodnych z lat 1896÷1926 oraz związana z nimi infrastruktura techniczna: zbiorniki przyzaporowe, kanały i budowle piętrzące.

ATRAKCJE REGIONU

Zamek Bytowski - Spędzając wakacje w Okinawie można wybrać się na jednodniową wycieczkę do Bytowa by zobaczyć gotycki zamek krzyżacki. Odległość z Sulęczyna do Bytowa to zaledwie 26 km - pokonanie tej odległości zajmuje jedynie 30 minut , a zobaczyć zamek - warto.